pondělí 30. prosince 2013

VEGANSKÝ SILVESTR - tipy na zdravé rychlé a etické párty občerstvení

Jak na Silvestrovské občerstvení? Zde přináším pár osvědčených tipů jak na to vegansky, zdravě a eticky.

Jednohubky jsou česká klasika, která nikdy nezklame. Jejich výhodou je, že se dají připravit metodou "Co dům dal" a proto je můžete začít připravovat i v krizi plnosti ledničky, nebo na poslední chvíli. 

Najděte si pečivo, jakoukoliv zeleninu co máte, různé pomazánky, či sojanézu, uzené nebo lahůdkové tofu a rostlinné salámky či sýry. Pečivo nakrájejte na malinké kousky pomažte a vrstvěte zeleninu a další pochutiny. Navrch přidejte například olivu nebo petrželku a vytvořte tak pomyslnou třešničku na dortu ;). Aby se celé dílo nerozpadlo, zafixujte vše párátkem. Tvoření jednohubek může být vzhledem k rychlosti jejich blízkého snezení piplačka, ale když zapojíte fantazii a pohrajete si s jejich přípravou, může to být i velká Silvestrovská zábavička. Vzlášť pokud si k přípravě už otevřete něco dobrého šumivého ;).


.


Dále se na Párty hodí všemožné druhy různých pomazánek. Zde je pár mých tipů:

Mrkvová pomazánka
Recept zde: http://dobraalternativa.blogspot.cz/2013/09/mrkvova-pomazanka.htmlAvokádová pomazánka
Recept zde: http://dobraalternativa.blogspot.cz/2013/07/chlebicky-s-avokadovou-pomazankou.htmlA moje nejoblíbenější Česneková pomazánka z uzeného tofu, která naprosto nikdy nezklame ;)
Recept zde: http://dobraalternativa.blogspot.cz/2013/12/cesnekova-pomazanka-z-uzeneho-tofu.html


Další skvělé,mnou mnohokrát ozkoušené párty jídlo jsou různé druhy řízečků,ty chtějí často už delší přípravu, ale zase výsledný efekt stojí za to.

Zde je recept na sojové řízečky se sladkokyselou omáčkou:
http://dobraalternativa.blogspot.cz/2013/07/sojove-rizecky-se-sladkokyselou-omackou.html

Toto jsou mé Silvestrovské tipy, možností je však mnohem víc. Mrkněte se zde po mém blogu, či po jiných veganských blozích plných dobrot. 

Přeji Vám ať najdete jen ty nejlepší recepty na konci tohoto a v celém dalším roce ;). Hodně štěstí, zdraví, lásky a života bez způsobování utrpení dalším tvorům.

Krásného Silvestra a moc se neopijte;).

Nancy

Žádné komentáře:

Okomentovat